Ansgar Teologiske Høgskole

Team Haugesund- så langtVi er 5 elever fra Disippellinja som har reist på team til Haugesund, til Nordre misjonsmenighet. Teamet vårt består av Jan Einar, Espen, Hanne Emilie, Gjertrud og Karoline. Vi har hatt stor tro på at dette kommer til å bli givende uke, og til nå står den helt klart til forventningene.

   Vi reiste lørdag formiddag, og med Karoline som sjåfør følte vi oss veldig trygge. Vi hadde et par stoppesteder, deriblant Gjertruds famile. Der fikk vi servert middag og slappet av med litt kaffe og kaker før vi reiste videre.


  Karoline syntes det var veldig morsomt med vindmøller!På søndagen var vi i Skåradalen misjonsmenighet og hjalp til med litt praktiske oppgaver, som rydding, vasking og vaffelsteking. Vi har også holdt noen andakter :)

Det er mange gjestfrie mennesker i menigheten og vi har allerede blitt invitert til tre middager, i dag var vi på middagsbesøk hos formannen i menigheten. Det var veldig koselig, vi stor koser oss på teamtur!!!

Publisert 30. oktober 2012